Współpraca Gemini Holding i Colliers procentuje Opublikowano 17 czerwca 2021
Media Expert zadebiutował właśnie w Gemini Park Tychy. Nowe otwarcie w największym w tym mieście centrum handlowym to zasługa owocnej współpracy działu leasingu Gemini Holding oraz firmy doradczej Colliers.
Więcej elektroniki
Gemini Park Tychy umacnia swój tenant-mix, wprowadzając do oferty kolejną, doskonalone znaną markę. Do grona najemców centrum handlowego w Tychach dołączył właśnie lider na rynku RTV i AGD – sieć sklepów Media Expert. Marka zainwestowała tu w najem lokalu mającego 587 m kw.  To pierwszy efekt współpracy działu leasingu Gemini Holding z firmą doradczą Colliers.
 
- Pandemia nie zatrzymała rozwoju oferty Gemini Park Tychy, wręcz przeciwnie. Dzięki nawiązaniu współpracy z Colliers jeszcze skuteczniej możemy mierzyć się dziś z wyzwaniami, jakie stawia przed nami rynek, a co za tym idzie efektywnie prowadzić rozmowy z potencjalnymi najemcami. Rezultatem tej kooperacji jest już to najnowsze otwarcie, a także cała seria umów, która czeka na ogłoszenie, nie tylko w Tychach, ale i w pozostałych centrach Gemini Park – mówi Daniel Słuchocki, Head of Lease w Gemini Holding.
 
Nowy najemca zasili w Gemini Park segment elektroniki, jeden z kluczowych w tenant-mixie tyskiej galerii. Dzięki otwarciu w obiekcie klienci znajdą już 4 sklepy tej kategorii. Oprócz Media Expert, działa tutaj także RTV Euro AGD, Rebel Electro oraz Cortland. Swoje punkty w galerii mają także czołowi teleoperatorzy, w tym Orange,  T-Mobile, Play. Funkcjonuje tu także punkt Cyfrowego Polsatu i NC+.
 
- Rozmowy z Media Expert były bardzo intensywne, prowadzone w trudnym momencie, bo w trakcie lockdownu. Obie strony transakcji wykazały się jednak ogromną wolą współpracy, razem poszukując rozwiązań satysfakcjonujących zarówno dla właściciela obiektu, jak i najemcy. Ta otwartość zaprocentowała – komentuje Katarzyna Nobis-Kamińska Associate Director w Dziale Powierzchni Handlowych Colliers.
 
- Bardzo się cieszymy, że Media Expert dołączyło do grona najemców Gemini Park Tychy. To niezwykle profesjonalna firma, która nieustannie się rozwija, a także co bardzo istotne, rozumie współczesne mechanizmy rynkowe i stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów biznesowych – dodaje.
 
Sam Gemini Park w związku z nowym otwarciem wiąże duże nadzieje.  – Dla wielu klientów z lokalnego rynku poszukujących oferty elektroniki, ale także RTV i AGD, już od 3 lat jesteśmy destynacją zakupową numer 1. Kupujących przyciągają dostępne u nas marki, ale także sklepy ulokowane w handlowym „Power Center”, które nas otacza – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.
 
- Dzięki nowemu otwarciu umacniamy tę pozycję, mogąc zaproponować klientom najszerszą i najbardziej zróżnicowaną ofertę elektroniki pod jednym dachem w tej części woj. śląskiego. Tym samym mamy szansę zawalczyć o nowych klientów z dalszych zakątków regionu. Zwłaszcza, że Media Expert to marka doskonale wypromowana na rynku, a przez to świetnie rozpoznawalna i atrakcyjna dla klienta – dodaje. 
 
Colliers dostrzega potencjał leasingowy Gemini Park
Jak zapewniają przedstawiciele Colliers, nowa umowa to w dużej mierze zasługa mocnej pozycji, jaką na lokalnym rynku zbudował w ostatnich latach Gemini Park Tychy. Mimo pandemicznych zawirowań, centrum handlowe wciąż postrzegane jest przez marki jako atrakcyjna biznesowo lokalizacja, warta inwestycji. Co w ocenie Colliers na to wpływa?
 
Gemini Park to jedno z największych centrów handlowych na Górnym Śląsku, o ogromnym potencjale. Tylko w najbliższe sąsiedztwo galerii zamieszkuje ok. 90 tys. osób, a biorąc pod uwagę całe miasto i okoliczne miejscowości (strefa dojazdu 30 min.) potencjał ten wzrasta do ponad miliona klientów. 
 
Siła nabywcza wynosi tu 41 136 zł na mieszkańca i jest wyższa niż średnia siła nabywcza w skali kraju (33 158 zł). Istotną kwestią, na którą zwraca uwagę Colliers, jest wzrostu footfallu  w galerii o 32% w 2021 r vs. 2020 oraz o 0,5% vs. 2019 r. - i to mimo przeciwności, z jakimi w dobie COVID-19 mierzył się rynek - analizuje Colliers.
 
- Najemcy wielu branż doceniają nie tylko doskonałą lokalizację Gemini Park pod względem potencjału klientów, ale także sąsiedztwa. Nie ma drugiego miejsca na Śląsku, z tak szeroką ofertą handlową skupioną w jednym miejscu. Gemini Park znajduje się bowiem w środku dużego huba handlowego o powierzchni 100 tys. m kw. GLA, zwanego „Power Center”.  Oprócz tyskiej galerii i jej 130 sklepów, w tej przestrzeni można znaleźć dziś sklepy OBI, Media Markt oraz niedawno otwartą Castoramę. W trakcie budowy jest natomiast sklep budowlano-ogrodniczy Merkury Market – wylicza Katarzyna Nobis-Kamińska.
 
Ale lokalizacja i sąsiedztwo to nie jedyny atut.  - Możliwości Gemini Park wzrosną jeszcze bardziej, bo obiekt jest w trakcie rozbudowy. Jego powierzchnia zwiększy się o 7 tys. m kw., z czego część przewidziano dla kina. Właściciel jest w trakcie finalizacji rozmów z multipleksem. W związku z dużym zainteresowaniem klientów ofertą gastronomiczną, rozbudowa obejmie także strefę food court. Pojawi się tu restauracja z własną strefą stolikową, której do tej pory brakowało, a która stanowić będzie miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych – dodaje.
 
Otwarcie Media Expert jest już drugim od zniesienia ostatniego lockdownu. Na początku maja w galerii zadebiutowała marka HalfPrice, otwierając pierwszy wówczas sklep na Śląsku. W nowej lokalizacji otwarty został także salon CCC. Centrum poinformowało także o umowie z siecią Action. To pierwszy najemca nowej części Gemini Park. Jak zapewniają przedstawiciele leasingu to dopiero początek. 
 
– Samodzielnie, ale także we ścisłej współpracy naszego działu leasingu z Colliers prowadzimy rozmowy z nowymi najemcami z różnych branż, w tym mody, sportu czy gastronomii. Część z nich jest już bardzo zaawansowana, część dopięta podpisaną umową. O tym, jakie jeszcze marki pojawią się w Gemini Park informować będziemy niebawem – zapowiada Daniel Słuchocki, Gemini Holding.
 
 
 
Źródło: Gemini Holding/Guarana PR
Tagi: Gemini Park Tychy, Gemini Park, Gemini Holding, Colliers, Tychy, Media Expert
 
 
 
***
 
Gemini Holding Sp. z o.o. polska firma deweloperska z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku i dziesiątkami zrealizowanych z sukcesem inwestycji w kraju. Gemini Holding to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się firm deweloperskich w Polsce i godny zaufania partner biznesowy. W portfolio holdingu znaleźć można dziś 3 popularne centra handlowe Gemini Park - Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz Gemini Park Tychy.
 
 
Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. 
 
Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na colliers.pl.
 
 
 
 
 
 
 
Przypisane branże