Gemini Park Tychy: to będzie pierwsze takie kino na Śląsku Opublikowano 22 września 2021
Dobre wieści dla kinomaniaków! W Gemini Park powstanie największe kino w Tychach i zarazem najnowocześniejsze na Śląsku. Stworzy je Multikino, lider na europejskim rynku kinowym. Gemini Park Tychy będzie pierwszym miejscem w regionie, w którym zagości nowy format sieci.
Rozbudowa Gemini Park Tychy powoli dobiega końca i właściciel zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących oferty obiektu. O tym, że ma tu powstać kino mówiono od dawna. Teraz już wiadomo, kto będzie operatorem. Wraz z otwarciem nowej części galerii, zostanie otwarte również Multikino. 
 
Umowa najmu z marką została już podpisana przez dział leasingu Gemini Holding, właściciela centrum handlowego. Należąca do Grupy Vue International sieć multipleksów otworzy w tyskiej galerii siedmiosalowe kino o powierzchni ponad 2,3 tys. m kw. Co więcej, kino powstanie w oparciu o nowy format, który dotąd nie był  obecny na Śląsku.
 
Co będzie wyróżniać tyskie Multikino? Jako pierwsze i jedyne w województwie śląskim zostanie w pełni wyposażone w elektrycznie rozkładane skórzane fotele SuperVIP. Dzięki nim seanse w Multikinie Tychy będzie można oglądać nawet w pozycji półleżącej. To widz sam zdecyduje, w jaki sposób chce obejrzeć film, poprzez możliwość samodzielnego sterowania fotelem. 
 
– Zależało nam na tym, aby oferta kinowa z jaką wejdziemy na śląski rynek była naprawdę imponująca i konkurencyjna, a przede wszystkim zaskakująca dla widzów. Współpraca z Multikinem nam to zagwarantowała. Sieć zdecydowała się nie tylko na stworzenie w Gemini Park Tychy największego kina w naszym mieście, ale przede wszystkim, dzięki nowemu formatowi, również najnowocześniejszego. To zapewni niezapomniane wrażenia z seansu i najlepszą rozrywkę – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.
 
Ta ostatnia od początku była celem właściciela galerii. – Rozbudowa została zainicjowana po to, aby mogło tu powstać wielosalowe kino, stanowiące podstawę naszej oferty rozrywkowej. Pozyskanie operatora było więc kluczowe. Zależało nam jednak na tym, aby był to najlepszy partner, mający świeże spojrzenie na kinowy format i potrzeby widza, a także potrafiący docenić lokalny rynek, oferując mu zupełnie nową jakość. Multikino okazało się tutaj najlepszym partnerem – dodaje.
 
Kino w galerii wypełni sporą lukę na rynku. Tychy od lat zmagają się bowiem z „niedoekranowaniem”. Spośród 11 analizowanych dużych śląskich i zagłębiowskich miast, w Tychach najwięcej osób przypada na jedną salę kinową – wynika z badań CBRE. Obecnie w mieście działa zaledwie 1 kino, liczące 5 sal. Korzystają z niego mieszkańcy Tychów, miasta mającego ponad 126 tys. mieszkańców, ale także mieszkańcy miast ościennych, zwłaszcza z Mikołowa, Pszczyny, Kobióra, Gostynia, Lędzin, Oświęcimia czy Bierunia. Nic więc dziwnego, że Gemini Park w otwarciu kina pokłada duże nadzieje.
 
– Działające w Gemini Park Multikino obejmie swoim zasięgiem rynek liczący aż 300 tys. potencjalnych widzów. To dla galerii szansa, aby nie tylko zawalczyć o nowych klientów z Tychów i dalszych zakątków regionu, ale przede wszystkim zwiększyć przewagę na lokalnym i regionalnym rynku. Tym bardziej, że dzięki otwarciu nowej części, Gemini Park będzie już nie tylko centrum handlowym, ale handlowo-rozrywkowym, jedynym tak dużym w Tychach i jednym z największych na Śląsku –  tłumaczy Tomasz Misztalewski.
 
Kino w nowej części Gemini Park powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gastronomicznej. Ta również zyska na powierzchni, a także na ofercie. Mają tu powstać nowe lokale gastronomiczne, a także przestrzenie relaksu i zabaw dla dzieci. 
 
 – Multikino to marka, która od początku istnienia w swojej strategii miała oferowanie rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Nieprzerwanie stawiamy na ciągły rozwój oparty na wiedzy i ponad dwudziestu latach doświadczenia. Bazujemy także na bogatym know-how grupy Vue International, właściciela sieci Multikino, jednego z wiodących operatorów kinowych na świecie. Vue zarządza sieciami multipleksów w dziesięciu krajach. Możliwość wymiany doświadczeń z wielu różnych rynków i wybór najlepszych rozwiązań powoduje, że Multikino jest wiodącym operatorem na polskim rynku kinowym – podkreśla Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.
 
– W Tychach dostrzegamy ogromny potencjał dla rozwoju naszej sieci, zwłaszcza, że jest to chłonny rynek o dużej sile nabywczej. Umowa, którą podpisaliśmy z centrum handlowym, to dla nas powód do radości. Tym bardziej, że wynajmujący wierzy w koncept tego kina i jego powodzenie biznesowe. Chcę również zaznaczyć, że w trudnych dla branży kinowej czasach, otwarcie tak nowoczesnego multipleksu nie byłoby możliwe bez znacznego, w tym finansowego, wsparcia ze strony Gemini Park – dodaje Świst. 
 
 
***
 
Multikino, to marka należące do Grupy Vue International, która stoi za pierwszym w Polsce multipleksem, otwartym już w 1998 roku. Od ponad 20 lat sieć wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Kino w Gemini Park będzie 34 kinem działającym pod szyldem Multikino w Polsce i 6 na Śląsku.  Do Vue International należy także przejęta sieć kin Cinema3D. Wraz z nowym otwarciem grupa dysponować będzie w sumie 45 kinami i aż 323 ekranami w 37 miastach.
 
Gemini Park to jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych w Polsce i pierwsza tak duża w Tychach.  Na powierzchni 36,6 tys. m kw. znajdziemy blisko 130 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie uczęszczanej trasy DK1, łączącej m.in. Śląsk z Podbeskidziem, zaledwie 3,5 km od ścisłego centrum miasta. W gronie najemców galerii znajdują się m.in: H&M, TK Maxx, Reserved, HalfPrice, Vistula, Wólczanka, Bytom, New Yorker, Cropp, Mohito, Sinsay, House, Kubenz, Big Star, Lavard, Diverse, Medicine, Monnari, Pako Lorente, Calzedonia, Gatta, Orsay, Lee/Wrangler/Levi’s, Apart, W.Kruk, By Dziubeka, Swiss, Time Trend, Yes, CCC, Deichmann, Ochnik, Ryłko, Wittchen, Wojas, Komfort, JYSK, home&you, Pepco, Homla, Douglas, Hebe, Kontigo, Inglot, Rossmann, Vision Express, Yves Rocher, Ziaja, Empik, Świat Książki, Smyk, Coccodrillo, Media Expert i RTV Euro AGD. Usługi  w Gemini Park to ponad 30 punktów. Operatorem spożywczym galerii jest Biedronka. W centrum handlowym znajdują się także lokale gastronomiczne m.in. KFC, McDonald's, City Kebab, Mihiderka, Grycan, Lodomania, Olimp i Thai Express. Centrum handlowe nagrodzone The European Property Awards 2018, CEE Retail Awards w kategorii Retail Project-medium, a także Retail Awards 2019. Właścicielem obiektu jest krakowski deweloper Gemini Holding Sp. z o.o.
 
 
 
 źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR
 
Przypisane branże