Bel-Pol trzecim najemcą nowej części Gemini Park Tychy Opublikowano 11 paźdźiernika 2021
Rośnie nowa część Gemini Park Tychy. Przybywa także najemców, którzy ją wypełnią. Pod koniec maja poinformowano o planowanym otwarciu tu sklepu sieci Action, a niedawno Multikina. Teraz do grona najemców dołącza Bel-Pol, marka segmentu „home”. W efekcie rozbudowy Gemini Park zyska dodatkowo ok. 7 tys. m kw. oraz ofertę rozrywkową. Obok nowych sklepów i punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych, powstanie tu m.in. najnowocześniejsze na Śląsku, 7-salowe kino.
Gemini Park Tychy umacnia swoją ofertę w segmencie wyposażenia wnętrz i ogłasza trzeciego najemcę powstającej obecnie nowej części obiektu. Jest nim sieć sklepów Bel-Pol, która w tyskiej galerii zajmie lokal o powierzchni 737 m kw.
 
W ofercie nowego sklepu klienci znajdą m.in. panele podłogowe takich marek jak chociażby: Swiss Krono, Egger, Skema panele winylowe (m.in. Quik-Step, Arbiton, Gerlfoor, Tarkett, Lamet, Skema czy Barlinek), podłogi naturalne (m.in. Barlinek, Boen, Kahrs, Jawor, Lamett) a także drzwi (m.in. Dre, Porta, Pol-Skone, Cal, Interdoor, Eclisse oraz marki własnej Studio Polskone), a także akcesoria. 
 
Umowa z Bel-Pol to efekt owocnej współpracy Gemini Holding, właściciela tyskiej galerii, z firmą doradczą Colliers, wspierającą komercjalizację trzech centrów Gemini Park. Pierwszym sukcesem tej współpracy było wprowadzenie do tyskiego obiektu marki Media Expert. 
 
– Bel-Pol wzbogaci mix najemców Gemini Park Tychy w segmencie wyposażenia wnętrz. Dzięki jego obecności w Gemini Park powstanie jedna z najszerszych i najbardziej zróżnicowanych w regionie ofert „home”, dająca klientom możliwość kompletnego wyposażenia domu lub mieszkania. Tę kompaktowość dopełni także ciekawe sąsiedztwo obiektu. Tuż obok Gemini Park, w handlowym hubie „Power Center”, działają dziś 2 markety budowalne - Castorama i Obi. Trzeci jest właśnie w budowie – mówi Krzysztof Wyrzykowski, Senior Associate z Działu Powierzchni Handlowych w Colliers.
 
W samym Gemini Park klienci już teraz mogą znaleźć 7 sklepów z wyposażeniem wnętrz. Na tenant-mix składają się sklepy, takie jak: Jysk, Komfort, Konsimo, Homla, home&you czy Dla Spania. Dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz można znaleźć także m.in. w: TK Maxx, Pepco i HalfPrice.
 
– Segment wyposażenia wnętrz jest jednym z kluczowych dla galerii, przede wszystkim z uwagi na rodzinny profil centrum handlowego, ale także sąsiedztwo aż 21 osiedli zamieszkałych przez 90 tys. osób. Umocnienie tej części tenant-mixu było więc naturalnym krokiem. Tym bardziej, że sklepy kategorii „home” wyróżniają galerię na tle lokalnej konkurencji, znacząco wpływając na wskaźniki odwiedzin – mówi przedstawiciel Colliers.
 
Nic więc dziwnego, że galeria pokłada duże nadzieje w nowym otwarciu. – Już dziś Gemini Park jest najchętniej wybieraną w tej części Śląska destynacją przez osoby planujące remont lub urządzenie mieszkania. Dzięki otwarciu sklepu firmy Bel-Pol, a także dalszemu rozwojowi oferty w handlowym hubie, ta pozycja jeszcze bardziej zostanie umocniona, co wpłynie na większą atrakcyjność Gemini Park Tychy nie tylko w świadomości mieszkańców Tychów, ale także kilkunastu ościennych miejscowości – dodaje Krzysztof Wyrzykowski.
 
Mocna pozycja Gemini Park Tychy na lokalnym i regionalnym rynku, była jednym z argumentów, mających wpływa na ulokowanie sklepu Bel-Pol w tym obiekcie. – Miasto Tychy to świetne miejsce do rozwoju i wzmacniania polskiej marki. Misją naszej firmy jest zaspokajanie potrzeby podnoszenia poziomu życia, poprzez oferowanie w korzystnych cenach najwyższej jakości nowoczesnych materiałów wykończenia wnętrz - zgodnie z najnowszymi światowymi trendami we wzornictwie. Nowy sklep będzie prezentował nowy model obsługi klientów – informują przedstawiciele Bel-Pol.
 
Jak zaznacza Tomasz Misztalewski, dyrektor galerii, Gemini Park Tychy to dobry dom dla marek segmentu home. – Marki, które decydują się u nas ulokować swój sklep zyskują dostęp do ogromnego i bardzo chłonnego rynku. Oprócz tyszan, zakupy w Gemini Park robią dziś mieszkańcy kilkunastu ościennych miast, w których brakuje tak szerokiej oferty home – mówi.
 
– Do tego centrum położone jest w sercu doskonale znanego i chętnie odwiedzanego, olbrzymiego hubu handlowego. Z racji tego, że w jego asortymencie dominują markety budowlane, a w Gemini Park sklepy z wyposażeniem wnętrz, wielu mieszkańców regionu odwiedza tę przestrzeń z myślą o kompleksowych zakupach w czasie remontu – mówi. 
 
Rozbudowa Gemini Park Tychy trwa od kwietnia 2020 roku. To jedyna tego typu inwestycja w regionie, realizowana w dobie pandemii. Dzięki pracom centrum handlowe mające dziś 36,6 tys. m kw. zyska kolejne ok. 7 tys. m kw. Na nowej powierzchni powstaną: najnowocześniejsze na Śląsku Multikino, restauracje, a także nowe sklepy i punkty usługowe. 
 
 
Źródło: Gemini Holding/Guarana PR
 
Tagi: Gemini Park Tychy, Gemini Park, Gemini Holding, Colliers 
 
***
 
Gemini Holding Sp. z o.o. polska firma deweloperska z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku i dziesiątkami zrealizowanych z sukcesem inwestycji w kraju. Gemini Holding to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się firm deweloperskich w Polsce i godny zaufania partner biznesowy. W portfolio holdingu znaleźć można dziś 3 popularne centra handlowe Gemini Park - Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz Gemini Park Tychy.
 
 
Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 20% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,0 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $40 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników.. 
 
Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach 
i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom 
w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na colliers.pl
 
 
 
 
 

 

Przypisane branże