Co słychać na rozbudowie Gemini Park Tychy? Ostatnia prosta prac Opublikowano 28 lipca 2021

• Rozbudowa Gemini Park Tychy zmierza ku końcowi. I chociaż jeszcze nie ma oficjalnej daty zakończenia prac, to wszystko wskazuje na to, że te wchodzą właśnie w ostatni etap.
• Gemini Park Tychy to dziś jedyna galeria handlowa na Śląsku, której rozbudowy nie zatrzymała pandemia. W efekcie prac centrum zyska dodatkowo ok. 7 tys. m kw.
• Dzięki inwestycji galeria poszerzy swoją ofertę o rozrywkę, a także nowe sklepy i restauracje. W nowej części działać będzie m.in. 7-salowe kino.
Gemini Park Tychy rośnie. Już od ponad roku i trzech miesięcy trwa rozbudowa największego w Tychach centrum handlowego. W efekcie prac galeria ma zyskać ok. 7 tys. m kw. i docelowo liczyć 44 tys. m kw. powierzchni handlowej. Nowa część, połączona z istniejącym już obiektem, powstaje od strony północnej galerii, vis a vis niedawno otwartej Castoramy.  
 
- Budowa zmierza stopniowo ku końcowi. Zakończone zostały już prace związane ze stanem surowym zamkniętym, a obecnie trwają ostatnie poprawki na elewacji. Lada moment pojawią się na niej także pierwsze szyldy. Na ukończeniu są też prace instalacyjne i wykończeniowe, a także prace związane z drogami, chodnikami i zielenią – wylicza Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.
 
Roboty prowadzone są także we wnętrzu obiektu. – Prace wykończeniowe i instalacyjne na pasażu handlowym i w pozostałych częściach wspólnych są już znacznie zaawansowane. Wnętrze nowej części zaczyna więc nabierać kształtu. Jednocześnie też trwają prace odbiorowe, pomiarowe i rozruchowe. Każdego dnia na budowie pracuje dziś blisko 120 robotników! – dodaje.
 
Co ważne, kształtu zaczynają nabierać także pierwsze lokale. – Rozpoczęliśmy już prace nad lokalem naszego głównego najemcy – kina. Obecnie trwają roboty związane z adaptacją przestrzeni. Kino zajmie ok. 2,5 tys. m kw. Póki co możemy tyle zdradzić. W pozostałych lokalach, które już przekazane zostały pierwszym najemcom również prowadzone są prace wykończeniowe – informuje Tomasz Misztalewski.
 
Zgodnie z zapowiedziami w nowej części Gemini Park powstanie największe w mieście i najnowocześniejsze na Śląsku kino, liczące sobie aż 7 sal. Znany jest też pierwszy najemca. Podpisana jest już umowa z siecią sklepów Action, która w nowej części wynajmie lokal mający 915 m kw. Ten ma zostać otwarty jeszcze przed otwarciem samej nowej części. Finalizowane są także pozostałe umowy.
 
- Komercjalizacja Gemini Park podobnie jak budowa wchodzi właśnie w ostatni etap. Wspiera nas w tym Colliers, jedna z największych na rynku firm doradczych. Już dziś możemy zdradzić, że w nowej części oprócz Action i kina, pojawią się także sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz, a także nowe punkty gastronomiczne ulokowane w jeszcze większej strefie restauracyjnej. W sumie nową część wypełni 8 nowych najemców – informuje Daniel Słuchocki, Head of Lease w Gemini Holding.
 
- Realizowana w Tychach rozbudowa idealnie wpisuje się w rozwój tutejszego handlowego „Power Center”, w sercu, którego ulokowane jest Gemini Park – zauważa Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. – Dzięki inwestycji przestrzeń ta, mająca mieć docelowo aż 100 tys. m kw. GLA, zyska dodatkowe sklepy i restauracje, ale przede wszystkim unikalną nie tylko w Tychach, ale i regionie ofertę rozrywkową, opartą na nowoczesnym kinie. To pozwoli galerii nie tylko w pełni wykorzystać potencjał płynący z lokalizacji w handlowym hubie, ale też wynikający ze strategicznego położenia w sąsiedztwie Katowickiej Strefy Ekonomicznej, którą każdego dnia odwiedza ponad 80 tys. pracowników – dodaje.
 
źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR
 
 
***
Gemini Park to jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych w Polsce i pierwsza tak duża w Tychach.  Na powierzchni 36,6 tys. m kw. znajdziemy blisko 130 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie uczęszczanej trasy DK1, łączącej m.in. Śląsk z Podbeskidziem, zaledwie 3,5 km od ścisłego centrum miasta. W gronie najemców galerii znajdują się m.in: H&M, TK Maxx, Reserved, Vistula, Wólczanka, Bytom, New Yorker, Cropp, Mohito, Sinsay, House, Kubenz, Quiosque, Big Star, Lavard, Diverse, Medicine, Monnari, Pako Lorente, Calzedonia, Gatta, Orsay, Lee/Wrangler/Levi’s, Apart, W.Kruk, By Dziubeka, Swiss, Time Trend, Yes, CCC, Deichmann, Ochnik, Ryłko, Wittchen, Wojas, Komfort, Komfort Łazienki, Jysk, home&you, Pepco, Homla, Douglas, Endorphine, Hebe, Kontigo, Inglot, Rossmann, Vision Express, Yves Rocher, Ziaja, Empik, Kolporter, Świat Książki, Smyk, Coccodrillo. Usługi  w Gemini Park to ponad 30 punktów, m.in. Fabryka Formy, salony Orange, T-Mobile, Play, Plus, Poczta Polska, Maxi ZOO, Tauron, Itaka, Rainbow Tours czy E-Smoking World. Operatorem spożywczym galerii jest Biedronka. W centrum handlowym znajduje się także 13 lokali gastronomicznych, w tym KFC, McDonald's, City Kebab, Mihiderka, Grycan, Lodomania, Olimp  i Thai Express. Centrum handlowe nagrodzone The European Property Awards 2018, CEE Retail Awards w kategorii Retail Project-medium, a także Retail Awards 2019. Właścicielem obiektu jest krakowski deweloper Gemini Holding. 
 
 
Przypisane branże